PRZYDATNE LINKI

KONTAKT

Domki letniskowe

Nasze kajaki

Poradnik kajakarza

Galeria zdjęć

Polityka prywatności

Spływ kajakowy Krutynią

Wynajem pokoi

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

609 395 163

adam.wiszowaty.ukta@wp.pl

SPŁYW KAJAKOWY BABIĘTA - SPYCHOWO

OPIS SZLAKU BABIĘTA SPYCHOWO

Rozpoczynamy spływ kajakowy trasą Babięta - Spychowo wpływając w rzekę o nazwie Babięcka Struga. Rzeka w tej części jest płytka, o przezroczystej wodzie i bogata w różnorodną florę i faunę. Babięcka Struga kończy się po około 3 km doprowadzi nas do jeziora Zyzdrój Wielki. Przepływając jezioro musimy zachować zwiększoną czujność, szczególnie przy wietrznej pogodzie. 

 

Mijając wyspę (tzw. Wyspa Miłości), wpływamy na nieduże jezioro Zyzdrój Mały, którym dopływamy do największej na szlaku Krutyni śluzy o nazwie Lalka (stopień spiętrzenia - około 5 m). Czeka nas tu przenoska, gdzie kajaki przenosimy po prawej stronie śluzy.

 

Następnie płyniemy rzeką Zyzdrój przez około 2.5 km. Rzeka charakteryzuję się powolnym nurtem oraz brzegami porośniętymi brzozami i olchami. Na końcu rzeki mijamy stanicę wodną i wpływami do jeziora Spychowskiego, gdzie trzymając się lewego brzegu dopłyniemy do rzeki zwanej Spychowską Strugą.

 

Po dopłynięciu do mostu drogowego kończymy nasz spływ.  Zatrzymujemy się po lewej stronie za mostem. Kontaktujemy się z firmą KOPORT po transport powrotny dla nas oraz kajaków.

 

WAŻNE MIEJSCA NA TRASIE SPŁYWU JEDNODNIOWEGO BABIĘTA - SPYCHOWO

SPŁYW KRUTYNIĄ NA TRASIE BABIĘTA - SPYCHOWO - 13 KM

Czas spływu 3 - 4 godz.  

(odcinek łatwy i płytki)

* do ceny trzeba doliczyć transport kajaków - ustalane indywidualnie

* parking bezpłatny

* bezpłatna dostawka dla małego dziecka

REZERWUJ SPŁYW

ZOBACZ KAJAKI

Szybki kontakt

 

ZADZWOŃ 609 395 163

MENU