PRZYDATNE LINKI

KONTAKT

Domki letniskowe

Nasze kajaki

Poradnik kajakarza

Galeria zdjęć

Polityka prywatności

Spływ kajakowy Krutynią

Wynajem pokoi

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

609 395 163

adam.wiszowaty.ukta@wp.pl

SPŁYW KAJAKOWY KRUTYŃ - UKTA

OPIS SZLAKU KRUTYŃ UKTA

Start spływu rozpoczyna się po prawej stronie za mostem w Krutyni. Po przepłynięciu około kilometra przepłyniemy pod mostem drogowym w Krutyńskim Piecku i dopłyniemy do młyna wodnego w Zielonym Lasku, gdzie będziemy musieli przenieść nasz kajak. Rzeka jest płytka i charakteryzuje się łagodnym nurtem, któremu możemy się poddać i podziwiać przyrodę. Woda w tym miejscu jest przejrzysta co pozwala na obserwację ryb oraz roślinności. 

 

Roślinność na rzece jest na tyle bujna, że często na jej powierzchni tworzą się grube, zielone dywany, które są  zasiedlane przez stada różnobarwnych ważek. Podczas spływu kajakowego można wypatrzeć krasnorost Hildenbrandia, który tworzy na kamieniach "krwawe plamy". Ich występowanie świadczy o czystości tutejszych wód.

 

Po około godzinie od przeniesienia kajaku w Zielonym Lasku przepływamy pod mostem i dopływamy do Rosochy - możemy zrobić sobie tutaj przerwę by odpocząć, czy też smacznie zjeść. Gdy nabierzemy sił możemy ruszać dalej by podziwiać dziki krajobraz mazur. Krajobraz przeplatany jest nielicznymi zabudowaniami, łąkami oraz kilka tutejszych wiosek.

 

Po minięciu wsi Wojnowo ( przepływamy tu pod kolejnym mostem ) , dopływamy do Ukty, gdzie kończymy spływ. Zatrzymujemy się na prawym brzegu przed drogowym mostem.

 

Jest możliwość przedłużenia spływu o 4 km, wypływając na jezioro Duś. Możemy zwiedzić tam cerkiew prawosławną w Wojnowie oraz klasztor starowierców. Takie przedłużenie spływu to czas około 2 dodatkowych godzin.

 

 

WAŻNE MIEJSCA NA TRASIE SPŁYWU JEDNODNIOWEGO KRUTYŃ - UKTA

SPŁYW KRUTYNIĄ NA TRASIE KRUTYŃ - UKTA - 12 KM

Czas spływu 3 - 4 godz.  

(odcinek łatwy i płytki)

* ceny podane są za kajak z jego transportem

* parking bezpłatny

* bezpłatna dostawka dla małego dziecka

REZERWUJ SPŁYW

ZOBACZ KAJAKI

Szybki kontakt

 

ZADZWOŃ 609 395 163

MENU