MENU

ZADZWOŃ 609 395 163

Szybki kontakt

 

ZOBACZ KAJAKI

REZERWUJ SPŁYW

* do ceny trzeba doliczyć transport kajaków - ustalane indywidualnie

* parking bezpłatny

* bezpłatna dostawka dla małego dziecka

Czas spływu 3 - 4 godz.  

(odcinek łatwy i płytki)

SPŁYW KRUTYNIĄ NA TRASIE SORKWITY - BIEŃKI - 13 KM

WAŻNE MIEJSCA NA TRASIE SPŁYWU JEDNODNIOWEGO SORKWITY - BIEŃKI

Miejscem rozpoczęcia spływu kajakowego szlakiem rzeki Krutyni na trasie Sorkwity - Bieńki (Dłużec) jest stanica wodna w Sorkwitach lub - przy mniejszych grupach - brzeg Jeziora Gielądzkiego. Do miejsca startu, z bazy firmy KOPORT (Ukta 42), dowozi uczestników spływu bus, który zabiera jednocześnie wynajęte kajaki.

 

Naszym celem na początku spływu jest dopłynięcie do małego jeziora Lampasz.  By tego dokonać musimy napierw przepłynąć jezioro Lampackie. Jezioro te jest dość duże ponieważ ma aż 278 ha. Pokonujemy jezioro płynąc jego lewym brzegiem. Pamiętajmy by zachować ostrożność, szczególnie przy wietrznej pogodzie (pamiętajmy by zawsze mieć na sobie kamizelki). Kolejnym jeziorem, które pokonujemy jest właśnie jezioro Lampasz, które pokonujemy znacznie szybciej.

 

Płynąc dalej mijamy zabudowania Jędrychowa oraz ośrodki wypoczynkowe w Borowskim Lesie. Następnie wpływamy w rzeczkę krótką rzeczkę (1.5 km) o nazwie Sobiepanka.  Rzeczka ta charakteryzuje się tym, że jest bardzo płytka - nie raz usłyszymy jak kajak szoruję po dnie.

 

Naszym kolejnym celem jest przepłynięcie jeziora Kujno - jest ono bardzo małe bo tylko 30 ha. Płynąc spokojnie Sobiepanką dostaniemy się do jeziora Kujno, w którego końcu wpływamy w ujście rzeki Grabówki. Grabówka z kolei doprowadzi nas do większego jeziora Dłużec, gdzie ponownie musimy zwiększyć czujność płynąc przy lewym brzegu. 

 

Kończymy spływ w momencie, gdy zobaczymy zabudowania wsi Dłużec - plac w środku wsi. Kontaktujemy się z firmą KOPORT po transport powrotny dla nas oraz kajaków.

 

 

OPIS SZLAKU SORKWITY BIEŃKI

SPŁYW KAJAKOWY SORKWITY - BIEŃKI

adam.wiszowaty.ukta@wp.pl

609 395 163

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

Wynajem pokoi

Spływ kajakowy Krutynią

Polityka prywatności

Galeria zdjęć

Poradnik kajakarza

Nasze kajaki

Domki letniskowe

KONTAKT

PRZYDATNE LINKI