MENU

ZADZWOŃ 609 395 163

Szybki kontakt

 

ZOBACZ KAJAKI

REZERWUJ SPŁYW

* do ceny trzeba doliczyć transport kajaków - ustalane indywidualnie

* parking bezpłatny

* bezpłatna dostawka dla małego dziecka

Czas spływu 2 - 3 godz.  

(odcinek łatwy i płytki)

SPŁYW KRUTYNIĄ NA TRASIE SPYCHOWO - ZGON - 10.5 KM

WAŻNE MIEJSCA NA TRASIE SPŁYWU JEDNODNIOWEGO SPYCHOWO - ZGON

Spływ kajakowy na trasie Spychowo - Zgon rozpoczynamy przy moście drogowym w miejscowości Spychowo. Na miejsce startu, z firmy KOPORT (Ukta 42), dowozi uczestników spływu bus, wiozący jednocześnie wynajęte kajaki.


Startujemy płynąc Spychowską Strugą, która liczy około 4 km długości, gdzie przez większość tego odcinka możemy podziwiać przyrodę.  Po pokonaniu rzeki dopływamy do jeziora Zdróżno, które przepływamy po prawej stronie brzegu. Po kilkuset metrach musimy uważnie rozglądać się za wąskim przesmykiem zarośniętym trzciną, w który musimy wpłynąć by dopłynąć do jeziora Uplik.


Mijamy pole namiotowe położone przy moście drogowym. Przepływając pod mostem dopływamy do jeziora Uplik. Następnie płyniemy dalej aż dopłyniemy do mostu drogowego (trasa Ruciane-Nida - Mrągowo), gdzie wpływamy do Jeziora Mokrego, które prawym brzegiem doprowadzi nas do miejscowości Zgon. 


Spływ kończymy na prawym brzegu, na którymś z pól namiotowych lub za nimi w stanicy wodnej. Kontaktujemy się z firmą KOPORT po transport powrotny dla nas oraz kajaków.


OPIS SZLAKU SPYCHOWO ZGON

SPŁYW KAJAKOWY SPYCHOWO - ZGON

adam.wiszowaty.ukta@wp.pl

609 395 163

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

Wynajem pokoi

Spływ kajakowy Krutynią

Polityka prywatności

Galeria zdjęć

Poradnik kajakarza

Nasze kajaki

Domki letniskowe

KONTAKT

PRZYDATNE LINKI