MENU

ZADZWOŃ 609 395 163

Szybki kontakt

 

ZOBACZ KAJAKI

REZERWUJ SPŁYW

* ceny podane są za kajak z jego transportem

* parking bezpłatny

* bezpłatna dostawka dla małego dziecka

Czas spływu 2 - 3 godz.  

(odcinek łatwy i płytki)

SPŁYW KRUTYNIĄ NA TRASIE UKTA - NOWY MOST - 8 KM

WAŻNE MIEJSCA NA TRASIE SPŁYWU JEDNODNIOWEGO UKTA - NOWY MOST

Spływ rozpoczynamy na prawym brzegu rzeki przed mostem drogowym w Ukcie.

 

Rzeka Krutynia po wypłynięciu z miejscowości Ukta znacząco się zmienia. Zwęża się jej koryto, a w poprzek często leżą powalone drzewa. Nie trzeba się jednak tym martwić ponieważ nawet początkujący kajakarz poradzi sobie z tym bez problemu często nie wychodząc nawet z kajaka. Krutynia nazywana jest rzeką pod baldachimem ponieważ brzegi porastają licznie olszyny, jarzębiny, osiki i brzozy, których korony chronią nas przed skwarem słonecznym.

 

Płynąc dalej mijamy ruiny mostu kolejowego zniszczonego podczas II Wojny Światowej, a następnie wpływamy do rezerwatu "Dolna Krutynia". W obrębie rezerwatu rzeka jest kręta oraz szeroka nawet na 30 m. Dodatkowo głębokość Krutyni sięga nawet do 7 m. W obrębie rezerwatu można spotkać rzadką roślinność tj. owadożerna rosiczka, pełnik europejski, storczyki, orlik pospolity, lilia złotogłów oraz sasanka łąkowa.

 

W pewnym momencie płynąc dalej zauważymy, że drzewa oddalają się od brzegu, a w ich miejsce pojawia się gęsta wodna roślinność, tzw. "zielone dywany". Jest to miejsce, gdzie możemy spotkać rzadkie gatunki ptaków tj. rybołów, żuraw, puchacz, bielik, derkacz i zimorodek.

 

Meandry rzeczne doprowadzają nas w końcu do miejscowości Nowy Most , gdzie kończymy spływ 300m.  za mostem po prawej stronie brzegu w Stanicy Perła Krutyni.

 

Po zakończeniu spływu wracamy busem na parking firmy KOPORT.

 

OPIS SZLAKU UKTA NOWY MOST

SPŁYW KAJAKOWY UKTA - NOWY MOST

adam.wiszowaty.ukta@wp.pl

609 395 163

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

Wynajem pokoi

Spływ kajakowy Krutynią

Polityka prywatności

Galeria zdjęć

Poradnik kajakarza

Nasze kajaki

Domki letniskowe

KONTAKT

PRZYDATNE LINKI